Laboratoryum

Modrzejewska

„Modrzejewska” to roboczy tytuł pełnometrażowego filmu animowanego o życiu Heleny Modrzejewskiej w Ameryce. Mieliśmy dwie okazje na sześć miliardów przygotować materiały do bookletu promującego film, który jest jeszcze we wczesnej fazie developmentu.

Ilustracja do bookletu

Projekt sceny z nowojorską ulicą, po której przechadzała się Modrzejewska z Henrykiem Sienkiewiczem i synem Rudolfem zaraz po przyjeździe do Ameryki.

Powyższa animacja ilustruje barokowy proces tworzenia okładki do bookletu, który pani reżyser prezentowała w formie wydrukowanej potencjalnym inwestorom chętnym wesprzeć proces produkcji filmu. W ten sam sposób realizujemy na wielu planach gotowe tła do scen.

Ilustracja do bookletu

Scena podróży Modrzejewskiej, Sienkiewicza i młodego Rudolfa przez Kalifornię.

Ilustracja do bookletu

Paryż. To tutaj Helena Modrzejewska przywiozła swojego syna Rudolfa, który zamarzył o studiach na École des Ponts et Chaussées.

Ilustracja do bookletu

Rudolph Modrzejewski wraz z córką Caroline na statku płynącym do Europy. Tak, tak, wiemy, że Rudolf Modrzejewski nie miał takiej córki – ta postać została wymyślona na potrzeby filmu, aby uwydatnić pewien kluczowy wątek w scenariuszu.

Ilustracja do bookletu

Ilustracja do bookletu przedstawiająca część ekipy pracującej na projektami koncepcyjnymi do filmu.

Ilustracja do bookletu

W filmie miały pojawić się dwie różne plastyki – ta tutaj ma przedstawiać świat teatru w wyobrażeniu Heleny Modrzejewskiej, gdzie postacie są jak figurki z tekturowego teatrzyku.

Ilustracja do bookletu

Listopad, 2010

 

Projekty: