Laboratoryum

W pętach gorsetów

„W pętach gorsetów” to animowany film dyplomowy Basi Szewczyk, wieńczący jej edukację w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. My zostaliśmy zaproszeni do wesołej współpracy przy kilkunastu ujęciach – wszystkich ujęć film liczył ponad sto trzydzieści. Przy większości, które wpadły w nasze ręce, zajmowaliśmy się compositingiem, ale kilka udało nam się zbudować na wielu planach od podstaw – plastyka, layout etc.

Scena przejścia ze słodkiego okresu międzywojennego do wojennej zawieruchy. Konsekwentnie usunęliśmy z tej sceny wszystkie obiekty, za których autorstwo nie odpowiadamy – stąd brak postaci. Jest to przedstawienie jakby tylko scenografii, nie finalnej sceny z filmu.

Animowana plansza tytułowa filmu. Sama animacja to nasze dzieło, ale arcyciekawa kaligrafia jest autorstwa zwierza literniczego – Mirosława Gugały.

Ujęcie wojennej zawieruchy zbudowane na wielu planach. Docelowo w filmie pokazane z kilku wirtualnych kamer.

Powyższa animacja przedstawia sposób złożenia całej sceny z wielu płaskich planów/warstw – niektórych animowanych.

Końcowa scena filmu. Przez wrodzoną skromność znowu usunęliśmy obiekty, których autorstwo należy do osób trzecich. Zbudowaliśmy tę scenę na wielu planach i puściliśmy kamerę przed siebie. W filmie scenę wypełniają postacie i wyciskająca łzy wzruszenia, przepiękna muzyka – my prezentujemy samotną scenografię.

Secesyjny pejzażyk

Oko cieszące, secesyjne tło do jednego z ujęć.

Listopad, 2010

 

Projekty: